3 نکته ای که کاربر را از طراحی سایت فراری می دهد


style="margin:0 auto;display:block;"

اصلی ترین دلایلی که شخص و یا شرکتی تصمیم به طراحی سایت برای فعالیت خود می کند جذب بیشتر کاربران و مخاطبین است. به نوعی طراحی وب سایت یک شیوه از تبلیغات دائمی است که می توان برای بازاریابی و گسترش کسب و کار از آن بهره برد.
اگر بخواهید موفقیت وب سایت بالا باشد باید به نحوه ی طراحی و پرداخته شده باشد که بتواند کاربر را جذب کند و تنها موجب جلب رضایت کاربر شود بلکه باعث شود تا کاربر دوباره و چند باره به سایت مراجعه کنند و در واقع مشتری ثابت وب سایت شما شوند.
در کنار این مباحث باید اطلاع داشت که حرفه ی طراحی سایت یک فعالیت سلیقه ای است. منظور از این جمله این است که هر فردی که اقدام به سفارش سایت برای کسب و کار خود می دهد شکل ظاهری آن را با سلیقه شخصی انتخاب می کند. و از آنجایی که همیشه سلیقه ها متفاوت بوده باید به نحوی باشد که سلیقه های متفاوتی را در بر بگیرد و رضایت اکثریت مخاطبان را دریافت کند. البته در این میان کاربر نیز توقع زیادی از یک وب سایت ندارد بلکه تنها سرعت بالا، دسترسی راحت و آسان به بخش های مختلف و همچنین معتبر بودن مطالب آن از جمله فاکتورهایی است که موجب جلب رضایت می شود.
استفاده کمال از سلیقه ی شخصی در طراحی از یک سو موجب عدم پذیرش از سوی کاربر و در نظر گرفتن تمامی نظرات نیز غیر ممکن است. پس در نتیجه بهترین کار رعایت استانداردها و اصول و قواعد ثابت طراحی است.

رعایت نکردن برخی اصولی که از نظر اکثریت کاربران مناسب است موجب می شود تا مخاطب را از سایت فراری دهد و به وب سایت های رقیب مراجعه کند و در این حالت به هدفی که به دنبال طراحی سایت داشتید محقق نمی شود و مشتریان خود را از دست خواهید داد.
در این پست قصد داریم تا برخی از نکاتی که موجب می شود تا کاربر سایت را ترک کند را عنوان و بررسی کنیم.

پیچیدگی و ایجاد سردرگمی کاربر برای رسیدن به هدف
زمانی که شخصی به سایت شما مراجعه می کند هدفی از این مراجعه دارد و به نوعی به دنبال رفع نیاز خود می گردد حال اگر نوع طراحی وب سایت به گونه ای باشد که باعث سردرگمی مخاطب شود و پیچیدگی زیادی را شامل باشد قطعا ناراحت کننده است و کاربر سریعا سایت را ترک می کند.
اگر کاربر مجبور باشد تا جهت نیل به هدف کلیک های متعددی کند و صفحاتی را طی کند برای همیشه از سایت فراری می شود در حال سایت شما از نظر کاربر نامناسب تلقی می شود و همین امر باعث می شود تا رفته رفته مشتریان خود را از دست بدهید.

سرعت لود کم طراحی سایت
اگر حضور و بازدید مخاطبان برای وب سایتتان بی اهمیت است به سرعت لود وب سایت خود توجهی نداشته باشید. 
زندگی پر سرعت امروزه دیگر مجال صرف زمان برای لود شدن وقت گیر یک وب سایت را نمی دهد. در واقع هدف از وب سایت های اینترنتی و صفحات وب نیز انجام امور در کوتاه ترین زمان ممکن و جلوگیری از اتلاف وقت است.
وجود رقبا و افزایش هر روزه آنها نیز باعث می شود تا رقابت تنگاتنگ تر شود پس در صورتی شما به سرعت لود سایت خود توجهی نداشته باشید راه را برای رقیبان خود باز می گذارید.
زمانی که مخاطب به وب سایتی مراجعه می کند اگر مدت زمانی که صرف لود سایت می شود زیاد باشد حوصله کاربر را سر برده و آنها رها کرده و به سراغ دیگر وب سایت ها می رود این خود از نظر بازاریابی از دست دادن مشتری محسوب می شود.

استفاده از پاپ آپ ها و تبلیغات بیش از حد
استفاده از پاپ آپ ها در هر سایتی برای کاربر مطلوب نیست و همیشه آن را پس می زند پس بهتر است سعی کنید تا حداقل امکان از آنها در طراحی سایت خود استفاده نکنید.
تبلیغات و کسب درآمد از وب سایت بسیار خوب است اما بهتر است در استفاده از آنها رعایت داشته باشید تا موجب نارضایتی کاربر نشود. وجود تبلیغات بیش از حد باعث آزار مخاطب شده و همین مسئله باعث می شود تا رفته رفته از بازدید های سایت شما کم شود.
توصیه ی کارشناسان تیم طراحی وب سایت رایان به شما این است که علاوه بر موارد فوق از چراغ های متون و نورهای چشمک زدن، رنگ هایی که باعث آزار چشم می شود را کنار بگذارید و از استفاده آنها در وب سایت خودداری کنید.