نحوه انتخاب عنوان سایت در طراحی سایت


نحوه انتخاب عنوان سایت در طراحی سایت

عنوان یا همان Title سایت در نگاه بسیاری از افراد امر زیاد مهمی قلمداد نمی شود و یا از کنار آن به سادگی عبور می کنند ولی باید این را بدانند که قسمتی از ورودی های شما از طریق گوگل و همچنین شناسایی کاربران توسط این بخش انجام می‌شود. عنوان سایت معرفی برند شما است و بسیاری از افراد که تنها نام موسسه یا شرکت شما را می دانند با این عنوان شما را جستجو می کنند. همچنین Title از جهت دیگر نیز در طراحی سایت اهمیت فوق العاده ای دارد و آن ورودی مستقیم از طریق گوگل با کلمه کلیدی مرتبط با شما است. در این مقاله سعی داریم عنوان را به طور کامل بررسی کنیم و بهترین الگوریتم برای تعیین عنوان سایت ها را ایجاد کنیم‌.

عنوان چیست؟ متنی که در هنگام باز شدن هر سایت بالای مرورگر نمایش داده می شود و یا در هنگام ورود از گوگل با آن نمایش داده می شوید Title یا همان عنوان سایت شما است. قسمت اعظمی از جستجوی سایت شما از طریق همین عنوان است. با انتخاب عنوان بد در طراحی سایت می توانید تا حجم زیادی ورودی مستقیم افراد از گوگل را کاهش دهید. همچنین اگر عنوان شما بی ربط باشد شخصی که وارد سایت شما شده ممکن است در شناسایی کامل برند شما دچار مشکل شود.

چگونه بهترین title را انتخاب کنیم؟ انتخاب و تعیین عنوان چندان سخت نیست و فقط در زمان انجام این کار باید به چند نکته ساده توجه کرد که سعی می کنیم در اینجا به آنها اشاره کنیم. عنوان سایت شما باید نشان دهنده ی برند شما باشد و علاوه بر این باید زمینه کاری شما نیز در عنوان سایت قرار بگیرد. سعی می کنیم با مثالی این موضوع را بیشتر توضیح دهیم. شرکت شما در زمینه طراحی سایت فعالیت می‌کند و شما به دنبال انتخاب بهترین عنوان برای آن هستید. شما باید در ابتدای title نام برند یا شرکت خود را عنوان کنید و سپس با دش یا همان خط تیره زمینه کاری خود را مطرح کنید. یعنی ابتدا برند، خط تیره و بعد کلمه طراحی سایت. ممکن است شما بگویید ما در زمینه‌های مختلفی فعالیت داریم و کلمات کلیدی سایت ما زیاد است و همچنین تایتل را باید طولانی‌تر قرار دهیم ولی باید به این نکته توجه کنید که عنوان سایت شما دارای محدودیت است و بهترین حالت و تعداد کاراکتر ها برای عنوان در طراحی سایت ۵۰ الی ۷۰ کاراکتر است و بیشتر از این نه تنها هیچ منفعتی برای سایت شما نخواهد داشت بلکه باعث آسیب دیدن سئو وب سایت شما خواهد شد. سعی کنید از ویرگول استفاده نکنید چون علامت خط تیره بهترین جدا کننده هر کلمه است.

آیا می‌توان عنوان سایت را تغییر داد؟ تغییر عنوان سایت امکان پذیر است ولی قبل از انجام این کار باید ببینید آیا شما با این عنوان و کلمه کلیدی در چه جایگاهی از گوگل قرار دارید و به چه تعداد ورودی با این کلمه از گوگل دارید. اگر میبینید با همان متن قبلی ورودی خوبی از طریق موتورهای جستجو دارید سعی کنید تایتل را تغییر ندهید و یا اگر تغییر می دهید به گونه ای باشد که ارزش قبلی از بین نرود و جایگاه خود را در گوگل از دست ندهید. بهترین زمان تعیین عنوان مناسب هنگام طراحی سایت و قبل از ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو است.