تفاوت طراحی سایت و وبلاگ


تفاوت طراحی سایت و وبلاگ

وبلاگ نویسی و استفاده از وبلاگ در کشور ما بسیار محبوب است و بسیاری از مشاغل و کسب و کارها و همچنین شرکت ها و موسسات کوچک در گذشته برای معرفی خود از آن استفاده می کردند. با پیشرفت تکنولوژی و توسعه برنامه نویسی وبلاگ خواب برای شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ محدودیت ایجاد کرد و جای خود را به طراحی سایت سپرد. البته امروزه همچنان بسیاری از افراد از وبلاگ ها استفاده می کند ولی دیگر مادر نده گذشته کاربرد تجاری و یا بیوگرافی ندارد و بیشتر جنبه شخصی را داراست.

چرا طراحی سایت جایگزین وبلاگ ها شد؟
امکانات محدود در وبلاگ نویسی باعث شد که بیشتر افراد و مراکز چوب
طراحی وب سایت بیاورند. در وبلاگ نویسی امکانات محدود است و قالب و فرمت سایت بیشتر جمعه تکست و تصویر است و دسته بندی و موضوع بندی مناسبی برای مشاغل ندارد که این اتفاق در طراحی سایت کاملاً حل شده است و طراحی سایت از نظر آپشن ها صدها برابر قوی‌تر از وبلاگ است.

وبلاگ چیست؟ وبلاگ یک ساب دامین از سایت بزرگ است که دارای فضای کد نویسی و دیتابیس مجزا است. کاربران فقط می‌توانند ساب دامین را تعیین کنند و آدرس وبلاگ آنها همراه با آدرس اصلی میزبان وبلاگ نمایش داده می شود. در وبلاگها شما می توانید کد های مانند html css javascript را وارد کنید و در صورت داشتن دانش فنی به توانید قالب اختصاصی برای وبلاگ خود راه اندازی کنید. محیط وبلاگ ها در کل نیازی به برنامه نویسی ندارد اتفاقات به صورت ویزاردی و از قبل تعیین شده در اختیار کاربران قرار داده می شود‌.

طراحی سایت چیست؟
در
طراحی سایت محدودیت وجود دارد شما با هر نو کد نویسی قادر خواهید بود هر نوبت سایت با هر نوع آپشن را راه اندازی کنید و ۰ تا ۱۰۰ و یک سایت را خود برنامه نویسی و مدیریت کنید‌ . طراحی سایت بر روی ۱ آدرس دامین مجزا و منحصر به فرد انجام شده و نیاز قطعی به ساب دامین به آدرس دامین دیگر وجود ندارد.

مزیت های سایت نسبت به وبلاگ:
- امکان کد نویسی سطح بالا : برخلاف وبلاگ طراحی سایت قابلیت پردازش کدهای سطح بالا باید php را دارد می‌تواند بسیاری از محاسبات ریاضی را انجام دهد. علاوه بر آن امکاناتی مانند ثبت نام در سایت فرم تماس با ما و یا فرم های دیگر و... از مزیت های
طراحی سایت نسبت به طراحی وبلاگ به شمار می‌آید.
- دیتابیس اختصاصی : پایگاه داده یا همان دیتابیس برای یک سایت کاملا اختصاصی بوده و برنامه نویس می تواند این دیتابیس را متناسب با سلیقه و امکانات مد نظر ایجاد و یا ویرایش کند.
- اختصاص دامین : در وبلاگ شما باید مطابق قانون میزبان ساب دامین ایجاد کرده و با آدرس اسلیمی زبان شناخته شوید که این اتفاق در
طراحی سایت کاملاً حل شده است و هر وب سایت یک دامین مجزا دارد.
- مدیریت کامل : در خصوص وبلاگ ها شما تنها امکاناتی را در اختیار دارید که میزبان وبلاگ در اختیار شما قرار می دهد ولی در سایت شما با در نظر گرفتن نیازهای خود امکانات اختصاصی دریافت خواهید کرد.

مزیت وبلاگ نسبت به طراحی سایت:
شاید اصلی‌ترین مزیت وبلاگ و وبسایت رایگان بودن آن است و این موضوع بحث هزینه را از بین میبرد که البته طراحی سایت در بیشتر موارد شامل هزینه است.