سئوی سیاه و سفید در طراحی وب سایت


 

سئوی سیاه و سفید در طراحی وب سایت


در موفقیت یک سایت سئو نقش مهمی را ایفا می کند. در دنیای پر رقابت سئو اکنون بازار داغی پیدا کرده و این رقابت را در سطح کشوری و استانی می توان دید. با فراگیرتر شدن مفهوم سئو و رایج تر شدن این مفهوم در بین عام تقاضا برای بالا بردن رتبه ی سایت بیشتر می شود به طوری که در تماس های مشتریان رایان نیز این مسئله مشهود است. در هر تماس تقریبا 90 درصد درخواست سئو برای سایت خود دارند. اما چه کسانی در سئو موفق تر اند؟
هر شخصی ممکن است برای سایت خود جایگاه اول گوگل را درخواست کند. طبیعتا کسانی می توانند جایگاه اول گوگل در کلمات کلیدی مشخصی را برای خود کنند که مهارت بالایی در زمینه ی سئو داشته باشند و یا به افرادی که از این مهارت ویژه برخوردار اند بسپارند. سئو امروزه رقابت جدی ای را به خود گرفته و هر چه بیشتر این مفهوم رواج پیدا می کند و تقاضا بالاتر می رود به میزان این دشواری اضافه می شود.

 

طراحی سایت

 

سئو سفید
گوگل یک سری اصول و قواعد را برای بهبود سئو
طراحی سایت به شما ارائه میدهد و توصیه می کند تا  از این روش ها برای قدرتمند نمودن سئو سایت خود اقدام کنید و این تکنیک های مجاز و منطبق با معیارهای گوگل را سئو سفید White Hat SEO نام دارد.
طبیعتا استفاده از سئو سفید مدت زمان بیشتری طلب می کند تا به نتیجه و جایگاهی که مد نظر دارید دستیابید اما روشی قطعی و همیشگی و موثر است.

 

 

سئو سیاه
با توجه به توصیه های گوگل مبنی بر روش های اصولی و استاندارد سئو عده ای مایل اند تا با به کار گیری روش ها و تکنیک های سیاه در سئو بازی را به نفع خودشان تمام کنند. این تکنیک های غیر قانونی  و غیر اخلاقی که ممکن است در صورت روشن شدن برای گوگل موجب شود تا
طراحی سایت شما گرفتار خشم گوگل شود سئو سیاه Black Hat SEO نام دارد. این خشم گوگل با افت چشمگیر سایت شما و عدم برگشت به جایگاه قبلی نمود پیدا می کند و در بدترین حالت سایت را از لیست جستجو حذف می نماید. به همین دلیل است که کارشناسان رایان همواره توصیه می کنند تا از مسیر پر رقابت و سخت سئو سفید بهره ببرید و به سراغ شیوه های سیاه نروید تا عواقب آن دامن سایت شما را نگیرد.
به طور مثال از دسته تکنیک های سئو سیاه خرید لینک از سایت ها می باشد. بهتر است بدانید که همانطور که شما از تکنیک های سئو سیاه اطلاع دارید گوگل بهتر از شما به آنها اشراف دارد و در صورت مشاهده بکار بردن این تکنیک ها طراحی سایت شما را به شدت تنبیه می کند و همینطور در سال های اخیر تلاش نموده تا با شناسایی و خنثی نمودن این تکنیک های سیاه جلوی افراد سو استفاده گر را گرفته است.


شاید در همین لحظه ای که در حال تصمیم گرفتن هستید رقبای شما یک گام جلوتر بوده و در حال قوی تر نمودن سئو سایت خود هستند. قطعا موفقیت در سئو نصیب کسانی خواهد شد که از طریق اصول و قواعدی که از جانب گوگل برای سئو عنوان شده است بهره می برند.