گوگل پلاس در طراحی سایت و تاثیرات آن


 

نقش و تاثیرات گوگل پلاس در طراحی سایت و سئو


اگر فرد نکته سنجی باشید و به لینک های وب سایت های مختلف توجه کرده باشید در میان آن لینک ها، لینکی به شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس وجود دارد. البته این لینک اختیاری بوده و ممکن است وجود داشته یا نداشته باشد. اما هدف از قرار دادن این لینک در سایت چیست؟
به طور کلی می توان گفت، استفاده از گوگل پلاس برای بهبود در پاسخ های جستجو به وجود آمده است. گوگل پلاس نوعی فراخوان عمومی است که از سوی گوگل منتشر شده و برای برجسته نمودن عناصری است که می بایست در صفحه ی نتایج جستجو لیست شود.
گوگل علاقه ی زیادی به کاربران گوگل پلاس دارد و طی این بهره وری مزایایی در استفاده از آن است که نادیده گرفتن آن توسط سئو کاران و وبمستر ها نشان از بی تجربگی آنان دارد. البته باید گفت که این بهره وری از گوگل پلاس در واقع نوعی معجزه نیست که تنها با قرار دادن یک لینک ساده در سایت موجب ارتقای چشمگیر و ناگهانی
طراحی سایت شما گردد. وجود تنها یک پروفایل در گوگل پلاس همانند دیگر صفحات شبکه های اجتماعی است و گوگل هیچ وجه تمایزی را بین آنها قائل نمی شود.

 

 

گوگل پلاس چیست؟

شبکه اجتماعی که در مدت کوتاه انتشار آن نزدیک به 15 میلیون کاربر از آن استقبال کردند و در آن عضو شدند و همین امر موجب قدرتمندی این شبکه ی اجتماعی شد. اما مفید واقع شدن به کار بردن گوگل پلاس در طراحی سایت به دلیل قدرتمندی این سرویس نبوده بلکه به دلیل نقش شبکه ی اجتماعی بودن در ایندکس محتوا و لینک های وب سایت شما دارد. از آنجا که گوگل مالک سرویس ارائه شده فوق می باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
نحوه کارکرد گوگل پلاس همانند دیگر شبکه های اجتماعی است و تنها با یک ایمیل امکان ساخت اکانت و لاگین دارد. کار کردن با این شبکه ی اجتماعی ساده است و به راحتی می تواند در بستر آن تصاویر خود را به اشتراک گذاشته و با دیگر کاربران تعامل داشته باشید. کاربرانی که در دسته ی دنبال کنندگان شما باشند محتوای شما را خواهند دید و امکان نظردهی خواهند داشت دکمه ی +1 موجود در گوگل + همانند مفهوم لایک در فیس بوک است و با کلیک بر روی آن علاقه ی کاربر از محتوای ارسالی را نمایش می دهد. شما به راحتی می توانید لینک ها را در این سرویس قرار دهید و هیچ گونه محدودیتی در این باره وجود ندارد.

 

 

چگونگی تاثیر گوگل پلاس در طراحی سایت

به طور صریح می توان گفت درباره ی عملکرد و نحوه ی اثر گذاری گوگل پلاس بر روی سئو ی طراحی سایت گوگل ابراز نظر نکرده و نحوه آن را در هاله ای از ابهامات قرار داده است و از الگوریتم پیچیده خود استفاده می نماید. در این میان تجارب سئوکاران زیادی باعث به وجود آمدن فرضیه هایی گشته شده اما این موضوع هنوز سر به مهر وجود دارد. اما به طور کلی می توان بیان کرد که گوگل پلاس به طور غیر مستقیم بر رنکینگ طراحی سایت شما تاثیر می گذارد.

 

 

مزایای استفاده از گوگل پلاس

با فعالیت در شبکه ی اجتماعی گوگل پلاس و حضور فعال در آن امتیازاتی را برای سایت شما به دنبال دارد.
این شبکه ی اجتماعی مفید در دسترس تمامی کاربران بوده و بدون نیاز به فیلتر شکن می باشد پس کاربر ایرانی به راحتی می توانند به آن دسترسی داشته باشند و این موضوع از این جنبه اهمیت دارد که بازدیدکنندگان وب سایت شما غالبا ایرانی هستند. با افزایش میزان +1 مطالب در گوگل پلاس می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

با حضور فعال در گوگل پلاس و بهره وری اصولی از آن می توانید تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت خود داشته باشید.