چگونه طراحی سایت موجب موفقیت می گردد


 

طی این مقاله می خواهیم بفهمیم " چگونه طراحی سایت موجب موفقیت می گردد ؟؟؟ "


از زمانی که اینترنت به ایران راه باز کرد و صفحات وب هر روز محبوبیت بیشتری بین ایرانیان بدست آورد طراحی سایت نیز به دنبال آن به گسترش و پیشرفت دست یافت. هر روزه افراد بیشتری به کاربران صفحات وب اضافه می شوند که اولین و اصلی ترین هدف آنها نیز دستیابی به پاسخ های نیاز های خود و پیدا کردن محل و مکان و خدمات مورد نظر خود است.

 

طراحی سایت


حال به چه شیوه ای می توان در صفحات وب کار و فعالیت خود را گسترش داد؟ قطعا طراحی سایت تنها راهی است که شما را در گوگل وارد می کند تا در صورت مورد جستجو قرار گرفتن در نتایج گوگل قرار بگیرید. اما آیا هر سایتی می تواند موفقیت کار شما را تضمین کند؟ مسلما خیر. طراحی سایت نیاز به خلاقیت و تفکر، پلن و برنامه ریزی دارد تا منجر به موفقیت گردد. وب سایت های بسیاری وجود دارد که تنها جهت رفع تکلیف به وجود آمده اند و هیچ پلن و برنامه ریزی ای بر روی آنها صورت نگرفته است و چه بسا از قالب های آماده ای بهره گرفته اند که امروزه در هر سایتی شاهد آنها هستیم و این تکراری بودن قالب ها موجب خسته شدن کاربر و بی علاقه گی نسبت به سایت شما را نشان خواهد داد. در این صورت تنها با سهل انگاری و یا با فریب خوردن قیمت های پایین برخی از طراحان مبتدی، بسیاری از مشتریان خود را از طریق صفحات وب از دست خواهید داد.
این مطلب را با شرح مثالی توضیح می دهیم. تصور کنید کاربران صفحات وب که همان وب گرد ها هستند بعد از جستجو و آشنایی با سایت شما به دلیل نداشتن طرح و پلن مورد پسند عموم کاربران، عدم استفاده اصولی از رنگبندی ( که نقش مهمی در جلب مخاطب دارد) طراحی همراه با مشکل، سرعت لود پایین، تکراری بودن قالب سایت و ... مشکلاتی از این دست که تنها و ظرف چند ثانیه ی بر ناخودآگاه فرد اثر منفی و یا مثبت خود را می گذارد، موجب ترک کاربر از
طراحی سایت شما شده و همین بی توجهی و عدم صرف هزینه موجب گردد تا مشتری خود را که حتی در آینده می توانست مشتری ثابت شما گردد از دست برود.
طراحی سایت شما باید از هر نظر ( قالب، رنگبندی، لوگو ) متناسب با عنوان کاری شما باشد به طوری که خاص و یونیک کار و حرفه ی شما باشد. یک قالب خاص می تواند و یک طراحی منحصر به فرد در جلب توجه ی مخاطب بیشترین اثرگذاری را داشته باشد چرا که در ذهن مخاطب می نشیند در صورت بازدید مجدد به راحتی کار و حرفه ی شما را به خاطر خواهد آورد.

 


به زبان ساده تر قالب و رنگبندی طراحی سایت شما به نوعی برند شما محسوب می گردد.


معمولا فعالیت های حرفه ای و مکان های لوکس به دنبال سایت هایی متفاوت اند به طوری که خلاقیت در آنها لحاظ شده باشد. طراحی های مشابه به هم و یکنواخت این روزها خسته کننده شده و وجود خلاقیت در طراحی سایت مورد علاقه ی حاصبان کسب و کار های بزرگ و حرفه ای است که توانایی درک بالایی این گونه خلاقیت ها دارند.
در واقع خلاقیت یکی از اصول مهم در بازاریابی و تبلیغات به شمار می رود..

 

برچسب: طراحی سایت