تکنیک سینماگراف در طراحی سایت


تکنیک سینماگراف در طراحی سایت


از تکنیک های مدرن در طراحی نوین وب سایت استفاده از سینماگراف است. شاید هنوز این کمله برای شما آشنایی ندارد چرا که این تکنیک هنوز نتوانسته در بین طراحی های معمول موجود در گوگل راه پیدا کند. و در سایت هایی که روش ها و تکنیک های مدرن را پیگیری می کنند می توانید یافت کنید.
اگر شما از دسته ی افراد علاقه مند به وب سایت های مدرن هستید و مایلید با تکنیک های نوین در طراحی سایت آشنا شوید این مقاله را مطالعه نمایید.

 

در گذشته استفاده از فایل هایی با فرمت GIF در طراحی سایت بسیار مرسوم بود و به ویژه در بنرهای تبلیغاتی نقش برجسته ای را داشت ولی از زمانی که الگوریتم های پیشرفته در طراحی سایت و بهینه ی HTML5 و CSS3 ارائه شد این روش کنار گذاشته شد و بنرهای مدرن جای آنها را گرفت اند. البته فایل های  GIF هنوز محبوبیت خود را بین مخاطبان فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی همچون تلگرام دارند. اما مفهوم نوینی که بین طراحان سایت بسیار محبوب و معروف گشته سینماگراف (CinemaGraph) نام دارد.

 

ماهیت سینماگراف چیست؟

دنیای پیرامون ما مملو از ویدئو های تبلیغاتی و تصاویر محرک برای جلب توجه انسان هاست و البته بسیار هم موفق عمل می کند. آدمی عاشق تماشای تحرک است و هر المان محرک در سایت موجب می گردد تا توجه مثبت فرد را برانگیزد و به تعامل با آن بپردازد. سینماگراف نه عکس از و نه ویدئو. این ویژگی خاص سینماگراف است که مخاطب را برای مشاهده چندباره و دقت بیشتر ترغیب و مایل می کند. در دنیای پر رقابت امروزه هر المانی که بتواند نظر مثبت کاربر را به خود جلب کند و موجب ماندگاری سایت شما در ناخودآگاه ذهن شخص شود مفید است.
در واقع سبب استفاده از ویدئو در
طراحی سایت نیز همین جلب توجه مخاطب است اما مشکلاتی که پیش رو دارد حجم بالای آن است. حال اگر هر چه میزان حجم ویدئو را کاهش دهید و آن را بهینه سازی نمایید همچنان سرعت لود سایت شما را کاهش می دهد. که این به هیچ وجه ایده آل نخواهد بود. سینماگراف این بستر را فراهم نموده که با رفع مشکل حجم بالا و تکنیکی جدید بتوان نظر مثبت مخاطب را جذب نمود.

 

سینماگراف را از کجا تهیه کنیم؟

اگر شما هم بعد از خواندن ایم مقاله ترغیب شدید تا از سینماگراف در طراحی سایت خود استفاده نمایید و به دنبال راهی جهت دستیابی به آن هستید دو روش پیش پای شما قرار دارد. یا از طریق جستجو در اینترنت و سرچینگ وب سایت های فعال در این زمینه یک مورد مناسب برای سایت خود پیدا کنید و یا یک سینماگراف اختصاصی برای خود بسازید.
راحت ترین و دم دست ترین روش دستیابی به سینماگراف جستجو در گوگل است که شما را سریعتر به مقصودتان می رساند. اما اگر قصد دارید تا یک سینماگراف یونیک و مخصوص به خود را داشته باشید می توانید با استفاده از Flixel.com که نرم افزار مطابق با IOS و یا برای اندروید نرم افزار Loopsie بهره ببرید.