مراحل سفارش سئو در طراحی سایت


مراحل سفارش سئو در طراحی سابت

هدف از این مقاله آشنایی با مراحل سفارش سئو سایت و ارتقا سایت در گوگل می باشد و شما دوستان عزیز با مطالعه این مقاله می توانید راه درست برای ارتقاء سایت خود در گوگل را بیابید. شما باید به نکات زیر توجه کنید و مطابق آن عمل کنید.

۱- شما سایت غیر استاندارد دارید؟
ابتدا باید این را در نظر بگیرید که آیا شما سایت دارید و اگر طراحی سایت برای شما انجام شده است آیا سایت شما به صورت استاندارد با رعایت نکات اولیه سئو راه اندازی شده است یا خیر؟ خیلی از مواقع مشتریان برای کسب و کار خود سایت دارند و قصد ارتقاء سایت در گوگل را دارند ولی سایت آنها از جهات مختلف از قبیل رعایت ساختار استاندارد، سرعت بارگذاری مناسب، عدم وجود خطاها و اسکریپتهای مضر و .... بهینه نشده است. در این شرایط است که معمولاً پیشنهاد می‌شود یک سایت جدید طراحی شده که تمام اصول و استانداردهای اولیه در آن رعایت شود. البته اگر امکان بهینه سازی طراحی سایت قبلی وجود داشته باشد معمولاً سئوکار به آپتیمایز قالب قبلی می‌پردازد.

۲- شما اصلا سایتی ندارید
معمولا بهترین نتیجه را زمانی دریافت می کنید که هم طراحی سایت و هم سئو توسط یک گروه فنی انجام شود که در این صورت معمولاً هم کیفیت کار و هم سرعت ارتقا افزایش پیدا می کند. پیشنهاد می‌شود هم طراحی و هم سئو را به عهده یک گروه بسپارید.

۳- با چه کلماتی قصد دارید به رتبه های اول گوگل برسید

بسیاری از مشتریان قصد ارتقا و بهبود سئو سایت خود را دارند ولی هنوز کلمات کلیدی خود را انتخاب نکرده اند. شما باید کلمات اصلی که بیشترین جستجو برای سایت شما را دارد انتخاب کنید و چنانچه توانایی انجام این کار را ندارید می‌توانید انتخاب و همچنین پیشنهاد این کلمات را برعهده بهینه ساز خود بگذارید.


4- رقبای شما باید بررسی شوند


رسیدن به رتبه ۱ گوگل یعنی داشتن صلاحیت و لیاقت بیشتر از رتبه های بالا و این اتفاق تنها زمانی رخ می دهد که از نگاه گوگل شما واجد شرایط باشید تا جایگزین رتبه های برتر در صفحات اول باشید. پس در این قدم شما باید بررسی و آنالیز رقبا را بر عهده مسئول پروژه خود قرار دهید تا با توجه به رقبا و قدرت صفحات آنها به شما مدت زمان و تعرفه انجام پروژه را بیان کنند که این قسمت از مهمترین قسمت و انجام سفارش پروژه است.

5- توقع معجزه نداشته باشید
رسیدن به رتبه های اول عملیات بسیار مشکلی است و گاهی اوقات با برخی کلمات امکان پذیر است و با بعضی کلمات یا امکان‌پذیر نیست یا بسیار زمان‌بر است. در ابتدای پروژه و یا حتی تا اواسط پروژه توقع معجزه توسط مجری طرح را نداشته باشید.

6- پراکندگی زمینه کاری خود را بسنجید

در بعضی مواقع شما در زمینه کاری فعالیت دارید که رقابت بسیار زیادی دارد و کار مشکل تر از قبل می شود. برای مثال شما در کرج فعالیت دارید و هدفتان ارتقا سایت خود با کلمه طراحی سایت در کرج است و از آنجایی تعداد بالایی از این سایت ها در کرج قرار دارند سئو این چنین کلمات بسیار مشکل است و ماهها زمان نیاز دارد.

7- سفارش دهید و عجول نباشید
بعد از سفارش پروژه بهینه سازی بلافاصله منتظر ارتقا و واکنش مثبت گوگل نباشید و این اتفاق ممکن است ماه ها به طول انجامد پس این را بدانید صبر در انجام این پروژه ها حرف اول را میزنند.