انتخاب عنوان عالی برای سئو بهتر سایت


طراحی سایت

عنوان سایت یا همان Title اولین قسمتی است که هم کاربران و هم گوگل به آن توجه می کنند و تاثیر مستقیم بر روی ورود کاربران و مشتریان به سایت و آشنایی با زمینه کاری شما و خدمات ارائه شده از طرف شما دارد . بسیاری از افراد به قانون استفاده مناسب از Title با رعایت تعداد کاراکترها و استاندارد ها توجه نمی کنند و عناوینی نامناسبی برای سایت خود در نظر می‌گیرند که زیاد مناسب سئو و همچنین طراحی سایت آنها نیست. حالا شاید با خود بگویید بهترین راه انتخاب عنوان عالی و ایده آل برای سایت چیست؟

 

تعریف و جایگاه عنوان سایت

تایتل کدی از html است که در داخل head قرار می گیرد. این مورد یا توسط خود طراح سایت در زمان طراحی در نظر گرفته می شود یا در پنل مدیریت توسط مدیر سایت قابل تنظیم می باشد. این قسمت همان متنی است که در بالای سایت نمایش داده می شود و معرف برند و ویژگی یک سایت است.

 

نحوه انتخاب عنوان :

نحوه انتخاب سخت نیست و فقط کافی است شما قسمتی از عنوان سایت خود را به معرفی و مطرح کردن برند خود (تنها اسم برند) و قسمتی دیگر را به معرفی خدمات خود قرار دهید. می‌توان مثالی در این مورد زد. شما صاحب سایتی هستید که در زمینه طراحی سایت و در کرج فعالیت دارد و می خواهید برای سایت خود یک عنوان مناسب در نظر بگیرید. چون سایت شما در کرج فعالیت دارد پس باید عنوان سایت شما کلمه کرج را نیز در بر بگیرد و شاید بهترین عنوان طراحی سایت در کرج - اسم برند شما باشد. البته کلمات و عبارت های متناظر ریز می توان استفاده کرد که از آنها می توان عنوان طراحی سایت کرج - اسم برند نام برد. ببینید شما باید دقت داشته باشید که دقیقاً عبارت کرج و شغل شما در عنوان سایت مطرح شود که تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو سایت شما نیز دارد. همچنین برای جدا کردن عبارت ها می توانید از علامت - استفاده کنید که از بهترین جداکننده ها برای عناوین به حساب می آید.

 

تعداد کاراکتر عنوان بسیار مهم است

موضوع تعداد کاراکترهای تایتل بسیار مهم است و با توجه به این که بیان شد خدمات شما در عنوان قرار گیرد بسیاری از افراد تمام خدمات ارائه شده از طرف سایتشان را در عنوان قرار می‌دهند که این اتفاق خوب نیست و ممکن است حتی باعث لطمه های بسیار سنگین به سایت شما شود. کاراکترهای تایتل محدودیت دارد و نباید بیشتر از ۶۰ کاراکتر برای عنوان هر سایت و هر صفحه در نظر گرفته شود. اگر تا به حال تایتل شما بیش از ۶۰ کاراکتر داشت می توانید آن را دوباره تنظیم کنید و مجددا منتظر باشید تا گوگل نیز تایتل جدید سایت شما را ایندکس کند .

نکته مهم دیگر که باید حتما رعایت شود این است که تایتل و عنوان هر صفحه باید متفاوت از صفحات دیگر باشد تا قدرت خود را از دست ندهد.