تعریف سئو لوکال یا محلی


تعریف سئو لوکال یا محلی

برای تعریف سئو لوکال یا همان محلی می توان به این اشاره کرد که شما در هر استان و هر منطقه‌ای فعالیت می کنید و خدمت‌رسانی شما فقط مختص به آن استان و یا منطقه است قصد دارید مخاطبین و مشتریان آن منطقه را نیز جذب کنید. در این شرایط شما نیاز به سئو لوکال دارید تا بتوانید در منطقه خود مخاطبین بیشتری را جذب کنید و حرف اول را در گوگل بزنید .برای تعریف بهتر می‌توانیم مطلب پایین را به طور کامل آنالیز کنید.

سئو لوکال چیست؟


همانطور که می دانید به معنی بهبود جایگاه یک سایت در موتورهای جستجو و به خصوص موتور جستجوی گوگل است. حال این که خود شامل دو بخش می شود. سئو در سطح کلی و پابلیک و سئو در سطح منطقه ای و محلی. فرض کنید خدمات ارائه شده توسط شما به گونه ای است که تنها در یک استان برای مثال استان البرز و شهر کرج معطوف است و قصد دارید تنها اهالی و مشاغل موجود در کرج را مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهید. موضوع فعالیت شما طراحی سایت است و قصد دارید مشتریان خود را با عبارت طراحی سایت کرج و یا طراحی سایت در کرج جستجو می‌کنند جذب کنید. برای این منظور شما مواردی مانند عنوان ، متن و بسیاری از موارد دیگر را مختص به کرج در نظر می گیرید. در این شرایط تمام انرژی و تمرکز شما بر روی کلمه کرج است و به همین دلیل در سطح ایران و استان های دیگر پیشرفت محسوسی نخواهید داشت و تمام پیشرفت شما در سطح کرج خواهد بود.

 

ثبت سایت در گوگل مپ

 

یکی از بهترین راه های ارتقا سئو محلی ثبت سایت در گوگل مپ است. این ابزار رایگان گوگل فرصتی فوق العاده برای برای جستجوی محلی مشتریان است و با توجه به جستجوی بالا و همچنین سطح سئو سایت جز نمایش های اول برای جستجوی محلی گوگل خواهد بود. شما می توانید با ثبت سایت در نقشه گوگل هم در نتایج جستجو تاثیر گذار باشید و هم کاربران را برای دسترسی به شما بر روی نقشه راهنمایی کنید.

 

آیا سئو محلی آسان است؟

 

به هیچ عنوان سئو محلی آسان نیست و رقابت شما با سایت‌های دیگر به هیچ عنوان ساده به نظر نخواهد رسید. در مثال بالا خود کرج نیز شامل بسیاری از مشاغل مختلف است و به دلیل جمعیت بالا و نزدیکی به استان پایتخت رقابت نیز بسیار تنگاتنگ است.

 

آیا سایتی که سئو محلی دارد در سطح کشور پیشرفت خواهد داشت؟

 

اگر سایت شما در سطح لوکال فعالیت دارد و یا به صورت محلی در استان‌های دیگر فعالیت دارید معمولاً در سطح کشور و به صورت عمومی پیشرفت محسوسی نخواهید داشت و تمام پیشرفت شما در سطح استان البرز و زیرمجموعه‌های آن است.