ثبت سریع سایت (ایندکس) در گوگل


ثبت سریع سایت (ایندکس) در گوگل

اگر به تازگی طراحی سایت شما به پایان رسیده است و قصد دارید که سایت خود را در گوگل ثبت کنید می‌توانید ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید. این مقاله برای دوستانی که قصد دارند و سعی دارند هر چه سریعتر سئو پروژه خود را شروع کنند بسیار مفید است‌
در ابتدا کمی در مورد واژه ایندکس و مفهوم آن صحبت می کنیم. واژه ایندکس به معنی ثبت صفحات سایت شما در گوگل است که امری بسیار مهم می باشد. این امر برای قرار گرفتن سایت شما در نتایج جستجوی کاربران در گوگل بسیار مهم است.


این کار چگونه صورت می گیرد؟


در حالت عادی معمولا بعد از گذشت چند روز بعد از طراحی سایت و راه اندازی کامل آن سایت شروع به این ایندکس در موتورهای جستجو می‌کند ولی در بعضی از موارد مشتریان علاقه دارند خود را سریعاً در گوگل ثبت کنند که در این جا قصد داریم روش انجام این کار را بیان کنیم.
اجازه بدهید مثالی بزنیم. شما به تازگی میخ واهید سایت خود را در گوگل ثبت کنید و برای این کار باید از وبمستر گوگل استفاده کنید که قابلیت های بسیار متعددی را در اختیار طراحان قرار می دهد‌ .برای مثال شما صاحب کسب و کار در کرج هستید و سایتی را در زمینه طراحی سایت در کرج راه اندازی کردید و قصد دارید در کمتر از چند دقیقه همه صفحات شما در گوگل قرار بگیرد از همین رو بعد از ورود به سایت وبمستر از طریق آدرس زیرسایت خود را در گوگل وبمستر ثبت می کنید .

www.google.com/webmasters


بعد از ورود به سایت از قسمت Crawl گزینه Fetch as Google را انتخاب می کنید. اگر می خواهید سایت خود را به صورت کامل در گوگل ثبت کنید می‌توانید کادر مورد نظر را خالی قرار داده و گزینه Fetch را کلیک کنید. بعد از درخواست ریکوئست گزینه اول را انتخاب کنید تمام صفحات شما در موتور جستجوی گوگل ثبت شود و اگر به تازگی صفحه ای در سایت خود ایجاد کرده که می خواهید تنها آن را در گوگل ثبت کنید می‌توانید آدرس این صفحه را در کادر وارد کرده و بعد از گزینه Fetch گزینه ای را انتخاب کنید. به این ترتیب در اسرع وقت سایت شما با عنوان طراحی سایت کرج در گوگل ایندکس می شود. همچنین اگر به تازگی تغییراتی در قالب و محتوای سایت تان انجام داده اید می توانید همین کار را انجام دهید تا گوگل سایت شما را مجدد بررسی کند.


این کار روند ایندکس سایت شماره را تند تر می کند و در اسرع وقت تمام صفحات سایت شما در گوگل ایندکس می شود. البته این را هم در نظر بگیرید که توسط کدهای html یا از طریق پنل مدیریت سایت خود نباید رباتهای سایت خود را غیر فعال کرده باشید که محتویات سایت شما را بررسی نکنند در اینصورت صفحات سایت شما در گوگل ثبت نخواهد شد.
بهتر است بعد از ایندکس وب سایت ، Sitemap.xml یا همان نقشه سایت خود را نیز به همراه فایل Robots.txt در وبمستر ثبت کنید که در مقالات بعدی به آنها اشاره می شود.
این را در نظر بگیرید که تنها افرادی که قصد دارند برای اولین بار سایت خود را در گوگل ثبت کنند از وبمستر استفاده نمی کنند و بسیاری از توسعه دهندگان برای مدیریت سئو و صفحات سایت در گوگل از این ابزار فوق العاده استفاده می کنند.


آیا اگر این عملیات صورت نگیرد باز وب سایت ما در گوگل ایندکس می شویم؟
در پاسخ این پرسش باید گفت به احتمال فراوان بله در بیشتر موارد سایت ها پس از مدتی کوتاه شروع به ثبت شدن در گوگل می کنند. توسط این ابزار انجام Fetch صفحات ثبت سایت در وبمستر و همچنین صفحات آن در گوگل در تایم بسیار کمی صورت می گیرد.