بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟


 

آیا می دانید بک لینک چیست و چه تاثیری بر روی طراحی سایت و سئو شما دارد ؟ آیا با انواع بک لینک ها آشنایی دارید ؟ چنانچه با این واژه و مفهوم آشنایی ندارید پیشنهاد می کنم با دقت به بررسی این مقاله بپردازید . یکی از فاکتورها و عوامل مهم سئو عنوان شده برای ارتقا و و بهبود جایگاه سایت در گوگل بک لینک است. این موضوع چندین سال است که اهمیت خود را حفظ کرده است و همچنان به عنوان یکی از عوامل مهم در بحث سئو خارجی یا همان Seo Off مطرح است.  در بیان اهمیت بک لینک می توان این را بیان کرد که وجود این بک لینک قوی و استاندارد می‌تواند آینده یک سایت را در گوگل کاملا تغییر دهد.

 

در ابتدا بک لینک چیست؟


بک لینک همان لینکی است که از سایت دیگر به سایت شما ارجاع داده می شود . به عبارت دیگر زمانی که سایتی با کلمه های خاص شما را لینک می کند در اصل شما از آن سایت بک لینک دریافت کرده است. اگر از این لینک به صورت مناسب با انتخاب کلمه کلیدی صورت بگیرد تاثیر بهتری  بر روی  سایت خواهد داشت. برای مثال سایتی که در زمینه طراحی سایت در کرج فعالیت دارد می خواهد با این کلمه یا کلمه متناظر مانند طراحی سایت کرج بک لینک دریافت کند. این سایت  با این کلمات  از سایت های دیگر لینک دریافت می‌کند و به وسیله این عمل جایگاه خود را بهبود می بخشد .عوامل متعددی باعث بهبود سئو سایت شما می شود که بک لینک نقش بسیار فوق العاده در آن دارد. از طرفی بک لینک همان تبلیغات متنی است که در بسیاری از سایت ها آنها را مشاهده کرده ایم.

 

چه بک لینکی بهتر است؟


هر اندازه سایت لینک دهنده به سایت شما از نظر موضوعی شباهت بیشتری به شما داشته باشد و محتوای آن مانند محتوای شما مبتنی بر کلمات خاصی باشد بک لینک قوی تری دریافت کرده اید. برای بیان بهتر در ادامه برای مثال بالا می توان گفت اگر شما بک لینکی با عبارت طراحی سایت در کرج دریافت می کنید چه بهتر که این بک لینک از سایتی که در زمینه طراحی سایت و یا حوزه تکنولوژی و آی تی فعالیت دارد دریافت شود. این نوع لینک هم استاندارد محسوب می شود و هم دارای ضریب بالا از نظر ارزش و قدرت.
بک لینکی دارای ارزش بیشتر است که درون محتوا تولید شود . هرچه محتوا قوی تر باشد ارزش بهتری دارد و هر چه محتوا کوتاه و بی ارزش باشد لینک ارزش واقعی خود را از دست می دهد.
هرچه دامین آتوریتی و پیج آتوریتی یک سایت بالاتر باشد لینکی که از آن به سایت دیگر لحاظ می شود دارای ارزش منطقی و واقعی بیشتری است. همچنین اگر از سایتی لینک می‌گیرید که اسپم است و یا به عنوان یک سایت بی محتوا مطرح است نه تنها تاثیری در سایت خود حاصل نکرده‌اید بلکه ممکن است دچار مجازات از طرف گوگل شوید‌ .

 

انواع بک لینک :


دو نوع بک لینک وجود دارد.


فالو:
این نوع ارزش کامل یک لینک را منتقل می کند و از نگاه گوگل نیز با ارزش محسوب می شود.

نوفالو
این بک لینک ممکن است باعث بالا رفتن ترافیک شود ولی تاثیری بر روی سئو سایت نخواهد داشت.

گرفتن غیرعادی بک لینک با استفاده از ربات ها برای انجام این کار نه تنها باعث بهبود جایگاه شما در گوگل نمی شود بلکه باعث پنالتی شدن و جریمه شدن شما توسط گوگل خواهد شد که بسیار خطرناک می باشد.


آیا دادن بک لینک باعث افت سئو لینک دهنده می شود ؟
اگر از وب سایت شما لینک های بسیار زیاد فالو به بیرون از سایت اجاع داده شود به نحوی که گوگل تصور کنند شما به خرید و فروش بک لینک می‌پردازید بله ولی اگر شما به تعداد محدود و به سایت های معتبر و قوی لینکی را ارجاع می دهید دیگر نگران نباشید.

کلام آخر اینکه در گرفتند بک لینک زیاده روی نکنید و سعی کنید به صورت نرمال و عادی این عمل را صورت دهید.