طراحی سایت رسپانسیو (واکنش گرا) چیست؟


طراحی سایت رسپانسیو (واکنش گرا) چیست؟

 

چند سالی است که حجم بالایی از بازدید سایت ها توسط موبایل و یا تبلت صورت می‌گیرد. در گذشته بیشتر کاربران با رایانه شخصی وبگردی می کردند ولی به دلیل پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی و دسترسی آسان برای کاربران نوعی طراحی سایت به نام طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا (Responsive) محیا شد. در حال حاضر تکنولوژی طراحی سایت واکنشگرا بین تمامی کاربران محبوبیت بالایی دارد.
واکنشگرایی به این معنی است چه فرم و چه چیدمان اجزای سایت به صورت شناور و با رزولیشن دستگاه‌های مختلف تغییر کرده و خود را کاملاً سازگار با سیستم کاربر قرار می دهد.
در طراحی سایت ریسپانسیو سایت ابعاد سایت ، فونت ها ، تصاویر و ... با سیستم مشاهده کننده تنظیم می شود تا بهترین نمایش را برای آنها ایجاد کند. هدف از این طراحی سایت دسترسی آسان تر و همچنین نمایش بهتر است.

فواید طراحی سایت ریسپانسیو :
دسترسی آسان تر و بهتر : زمانی که فرد مجبور نباشد برای خواندن یک متن لمس زیادی برای زوم کردن نوشته ها داشته باشد.
کاربرپسند و
User Friendly بودن سایت : کاربران علاقه زیادی به این گونه طراحی سایت دارند.
از بین بردن هزینه های مازاد برای طراحی اپلیکیشن : بعضی از وب سایت ها به دلیل اینکه ریسپانسیو نیستند مجبورند هزینه نسبتاً بالایی را برای طراحی اپلیکیشن صرف کنند که با استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو تا حد زیادی نیازهای مدیران وب سایت ها تامین می شود.
 برای نمایش بهتر : اینکه سایت با تنظیمات هر تلفن همراه ، تبلت ، لپ تاپ و کامپیوترهای بزرگ بهترین ویو را دارد یک امتیاز مهم محسوب می شود‌‌
تاثیر مثبت بر روی سئو سایت : به گفته بیشتر کارشناسان واکنش گرا بودن سایت بر روی سئو تأثیر مثبتی دارد.
توصیه شده توسط گوگل : گوگل خود ریسپانسیو بودن را امکانی برای Mobile F
riendly بودن محسوب می کند و این را یک امتیاز برای سایت دارنده در نظر می گیرد و در خیلی از موارد ابزاری برای چک کردن این امکان توسط خود گوگل ارائه شده است.
ذهنیت مثبت کاربر از سایت شما : کاربران سایت شما سرمایه شما هستند و اگر آنها از در دسترس بودن سایت شما راضی باشد احتمال بازگشت مجدد آنها وجود دارد که هدف اصلی طراحی سایت هم همین اتفاق است.
چنانچه سایت شما این قابلیت را ندارد و شما قصد دارید که ظاهر سایتتان را مناسب برای تلفن همراه و همه دستگاه‌ها قرار دهید رایان وب این خدمت را به بهترین نحو ممکن برای شما انجام می دهد.