10 نکته مهم برای طراحی سایت موفق پارت 2


 1.    توجه به علایق و نیازهای مخاطب 

هدف از طراحی سایت مشاغل جلب بیشتر مخاطب است پس توجه به نیازهای مرتبط و ارائه پاسخ و همچنین توجه به سلیقه کاربر می تواند در جلب بهتر آنها تاثیر گذار باشد. خودتان را جای مخاطب بگذارید و بررسی کنید که آیا از خدمات سایت رضایت دارید؟ به دنبال راه حلی برای جذب بیشتر مخاطب باشید و همواره به یاد داشته باشید که مخاطب های شما با یکدیگر متفاوت اند و سلایق متنوعی دارند.

 

 2.    سایت ریسپانسیو 

بهترین نوع طراحی سایت وب سایت هایی است که در آن ها پیشنهادات و توصیه های گوگل رعایت شده باشد.
گوگل در بین پیشنهادات بی نظیر خود توصیه اکید دارد که بهتر است سایت خود را ریسپانسیو نمایید. رسپانسیو بودن ( Responsive) یک وب سایت به این معنی است که سایت دارای نسخه موبایل باشد و کاربرانی که از نسخه موبایل استفاده می کنند به راحتی و سهولت با وب سایت کار کنند. این ویژگی باعث واکنش نشان دادن یک سایت برای ابعاد مختلف دستگاه های کاربران نظیر گوشی و تبلت و لپ تاپ می شود.

 

 3.    رعایت کد دستوری های سئو و بهینه سازی 

در یک طراحی وب سایت موفق تنها ظاهر آن منجر به کسب موفقیت نشده بلکه استاندارد بودن وب سایت و بهینه سازی کد دستوری های استفاده شده به موفقیت یک سایت می انجامد. رعایت کدهای دستوری نیاز به تخصص در این زمینه دارد. بدون شک می توان گفت بهینه سازی یک سایت نیمی از راه موفقیت آن سایت است.
پس تنها ظاهر یک
طراحی سایت نمی تواند موجب جذب کاربران شود بلکه بهینه سازی پشت صحنه ی یک سایت است که موجب می شود کاربر از وب سایت رضایت داشته باشد.

 

 4.    صبور باشید 

وقتی که از موفقیت یک سایت صحبت به میان می آید به این معنا نیست که آن سایت در بدو راه اندازی در صفحه اول گوگل و در معرض دید تعداد بیشماری مخاطب قرار می گیرد. خیر.
طراحی وب سایت و به موفقیت رساندن آن نیاز به تخصص و مهارت و صبر و شکیبایی دارد. همانطور که در ابتدای راه اندازی یک فعالیت و کسب و کاری احتمال شکست وجود دارد در وب سایت نیز همین است و نیاز است تا از شکست سایت خود نترسید و با مهارت بیشتر برای موفقیت سایت خود تلاش نمایید.

 

 5.    طراحی ساده و عاری از پیچیدگی 

وقتی که شما برای پیدا کردن پاسخ سوال خود و یا رفع نیازتان در صفحات وب جستجو می کنید انتظار ساده ای که بدون بیان از یک سایت دارید این است که جواب سوال شما را در دسترس قرار دهد و شما را سردرگم و گیج نکند. مخاطبان شما نیز همین انتظار ساده را از سایت شما دارند. سادگی طراحی و عدم پیچیدگی در دستیابی به نیازها از اصلی ترین اصول یک طراحی سایت است که انتظار می رود تا تمامی وب سایت ها آن را رعایت نمایند.

 

 6.    سرعت لود مناسب 

سرعت در لود شدن وب سایت یکی از بهترین فاکتور در هر سایت به شمار می رود که با رعایت آن می توانید یکی از فاکتور های جذب مخاطب را داشته باشید.