10 نکته مهم برای طراحی سایت موفق پارت 1


مهمترین هدف از طراحی سایت برای مشاغل و فعالیت خود به موفقیت رسیدن سایت و بالا رفتن میزان بازدید شود. برای رسیدن به سایتی موفق و دریافت نتیجه ایده آل نکات بسیاری وجود دارد. در این پست به بررسی برخی از این نکات موثر می پردازیم.
در
طراحی وب سایت اصول ثابت و بسیاری دارد تا به موفقیت منجر شود و این اصول برای هر نوع سایتی یکسان می باشد.
در این مقاله قصد داریم تا 10 نکته کلیدی که منجر به موفقیت یک سایت می شود را بررسی و شرح دهیم.

 

1.    تعیین هدف

اولین قدم در هر کاری تعیین هدف برای شروع آن فعالیت است. برای طراحی سایت نیز همین است. هدف از ایجاد یک وب سایت برای فعالیت شما چیست؟ چه ابزاری برای رسیدن به این اهداف لازم است و نقش مخاطب در این هدف کجاست؟
برای اینکه به موفقیت برسید نیاز دارید تا هدفی را مشخص کنید تا تلاشی هدفمند برای رسیدن به آن هدف داشته باشید. در تعیین این هدف جایگاه مخاطب و اینکه چه انتظاری از سایت شما دارند را نیز باید مورد توجه قرار داد چون اول و آخر سایت برای بازدید همین مخاطبان است و باید پاسخگوی نیاز آنان باشد.

 

2.    رعایت استانداردها

رعایت اصول و استانداردها برای کسب موفقیت همواره لازم است. می بایست براساس اصول برنامه نویسی نمایید و استانداردها را لحاظ کنید تا اثر بخش باشد.
در بررسی میزان رعایت استانداردها دست شما باز است و به راحتی می توانید توسط وب سایت های آنلاین برای مشاهده میزان خطاها مراجعه کنید و آنها را رفع نمایید.
طراحی سایت یک امر نیاز به تخصص است و باید در این زمینه توانمند باشید.

 

3.    افراط و تفریط نکنید

در کدنویسی ها و استفاده از اسکریپت ها افراط نکنید. استفاده بیش از حد از اسکریپت ها برای زیبا جلوه دادن سایت دقیقا برعکس عمل خواهد کرد و موجب فرار مخاطب از سایت می شود. همینطور استفاده بیش از حد موجب پایین رفتن سرعت لود و سنگین شدن سایت شما می گردد. بهینه سازی در طراحی سایت بسیار مهم است پس سعی کنید از کدهای بهینه شده بیشتر استفاده نمایید.

 

4.    سرعت لود و دسترسی آسان

دنیای اینترنت دنیای سرعت است اگر در این بین سایت شما سرعت لود پایینی داشته باشد سنخیتی با این فضا نخواهد داشت و چه بسیار است رقبا پس کاربر سایت شما را رها کرده و به سراغ رقیب می رود.
در کنار سرعت لود در
طراحی وب سایت دسترسی آسان کاربر به نیازش نیز بسیار مهم است. هدف کاربر از وارد شدن به سایت شما کسب پاسخی به نیازش است پس برای جلب رضایت مخاطب و جلب آن به سایت، دسترسی آسان به بخش های مختلف مهم است.

 

 

ادامه مقاله در پست بعدی ...