لطفا کپی را فراموش کنید !


لطفا کپی را فراموش کنید !

 

بسیاری از مشتریان هزینه های بسیار بالایی برای طراحی سایت و خرید هاست و دامین لحاظ می کنند به امید این روز که بتوانند از طریق این وب سایت به اهداف مدنظر خود برسند. سایت به بهترین نحو ممکن طراحی شده و در اختیار آنها قرار داده می شود و حالا نوبت ایجاد و ارسال محتوا است ولی بعضی از مدیران و مشتریان تمام زحمات و هزینه های طراحی سایت خود را به راحتی به باد می دهند! نداشتن دانش تولید محتوا و یا سهل انگاری در هنگام ارسال مطلب می‌تواند تمام امیدهای شما برای یک طراحی وب سایت را از بین ببرد. بعضی از مدیران وب سایت ها برای قرار دادن مطالب در صفحات خود مطالب سایت های دیگر را کپی می‌کنند که نمی دانند چه بلایی بر سر سایت خود می‌آورند!

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد تولید محتوای جدید و با کیفیت و قرار دادن آن در سایت باعث می‌شود گوگل به شما امتیاز دهی مثبت کنند و شما را در نتایج جستجو خود بالاتر ببرد.  google محتوای جدید را تشخیص میدهد و متوجه می شود که آیا این مطلب قبلاً در صفحات خود و سایت های دیگر قرار گرفته است یا نه. مطالب سایت های دیگر امتیاز خود را دریافت کرده‌اند و زمانی که شما محتوای آنها را کپی می کنید گوگل برای مطلب ایندکس شده و تکراری در صفحات خود دیگر ارزشی قائل نیست و علاوه بر این ممکن است شما را به دلیل این تخلف مجازات نیز بکند.  یک وب سایت قوی تنها دارای یک طراحی سایت عالی نیست بلکه باید در هنگام ایجاد محتوا همه فاکتورهای لازم برای ارتقا و پیشرفت در موتورهای جستجو تک به تک لحاظ شود. یکی از این فاکتورها خودداری از کپی از سایت های دیگر است. زمانی که شما مطلبی را کپی می کنید و این مطلب به تعداد بالایی در نتایج گوگل ثبت شده است باید منتظر عواقب نه چندان خوشایند برای سایت خود باشید.

گوگل عاشق محتوای جدید است  و برای  کپی رایت بسیار اهمیت قائل است. گوگل توسط الگوریتم پاندا مطالب تکراری و کپی را تشخیص می دهد و توسط این الگوریتم مجازاتهای را نیز برای این وبسایت ها لحاظ می کند.

الگوریتم پاندا چیست؟
گوگل پاندا الگوریتم گوگل است که در رتبه بندی سایت ها در موتور جستجوی گوگل فعالیت می کند و بر روی متن فارسی نیز بسیار تسلط دارد. عملکرد اصلی این الگوریتم مبارزه با کپی متن های سایت های دیگر است و به شدت با این موضوع برخورد می کند.

الگوریتم دیگری به نام دزدان دریایی گوگل نیز تقریباً همین عملکرد را دارد و با سایتهای کپی بردار مبارزه می کند و به تدریج جایگاه آنها را در موتور جستجو کاهش داده و حتی در برخی از موارد این صفحات را از نتایج خود حذف می کنند.

چه کنیم پس ؟!
اگر بعد از خواندن این مقاله همچنان در پی کپی کردن متن صفحات سایت های دیگر و قرار دادن آنها در صفحات سایت خود هستید قید سئو سایت خود را بزنید ولی اگر قصد دارید از مطالب سایت های دیگر استفاده نکنید ادامه مطلب را مطالعه کنید. اگر در ابتدای کار هستید و
طراحی سایت شما ما به تازگی تمام شده و حالا می خواهید شروع به ارسال متن برای صفحات کنید سعی کنید مطالب به صورت دست نوشت و با ایده شخصی خود باشد ولی اگر قصد استفاده از محتوای سایت های دیگر را دارید مطالب آنها را کاملاً کپی نکنید بلکه با مطالعه آن از آنها برداشت کنید و برداشت خود را روی سایت خود قرار دهید.

اگر تا به حال کپی می کردیم چه کنیم؟
بعضی از مدیران سایت به خود می گویند که ما تا به حال تمام مطالب خود را کپی کرده ایم و تازه متوجه شدیم که چه اشتباهی از طرف ما رخ داده است چه کنیم؟ کار کمی سخت است و باید پای اشتباه خود بایستیم. گذشته را فراموش کنید و سعی کنید از این پس با ارسال مطالب جدید گوگل را متقاعد کنید که ما دیگر کپی نمی کنیم و سعی داریم گذشته را جبران کنیم. درمواردی گوگل شما را راحت می بخشد و به سایت شما با ارفاق نگاه مثبت می کند ولی در بعضی از موارد شما باید ماهها مطالب جدید ارسال کنید تا گوگل شما را از لیست سایت های مجازات شده خارج کند. ببینید بعضی اوقات با یک اشتباه می تواند تمام زحمات و زمان صرف شده برای
طراحی سایت را از بین برد پس سعی کنید از ابتدا محکم و قوی قدم بردارید.