طراحی سایت به صورت اصولی و استاندارد


فعالیت و حرفه طراحی سایت با تبلیغات و جذب مشتری سروکار دارد که باید بتواند نظر مثبت بازدید کننده را جلب نماید و هدف از ایجاد آن گسترش فروش و عرضه است به همین دلیل نیاز به دقت در طراحی و در نظر گرفتن عمده سلایق و همچنین رعایت اصول و استانداردهای تعریف شده است.
اگر شما قصد دارید تا برای کسب و کار خود وب سایتی را طراحی کنید  توصیه می کنیم که آن را به افراد حرفه ای بسپارید تا در ازای صرف هزینه بهترین نتیجه را دریافت کنید.
اصول و قواعدی که در کار طراحی وب سایت لازم است توسط متخصصان با تجربه در این زمینه همواره رعایت می شود. داشتن اطلاعات کافی و مسلط بودن و قدرت برنامه نویسی اصلی ترین فاکتوری است که بتواند سایت را عاری از هر گونه مشکل به وجود بیاورد.


بهتر است با هم چند مورد از اصولی که باید در طراحی سایت به آن دقت کنیم را بررسی و نام ببریم.

 

برخی اصول و استانداردهای مهم:
1.    نام گذاری کلاس، توابع، متغیر
در نام گذاری های کلاس ها و توابع مورد استفاده و حتی متغیرهایی که تعریف می کنیم باید اصول آن را رعایت کرد و آنها را کاملا مفهوم و روشن نام گذاری کرد تا از پیجیدگی و گنگ بودن فهم نحوه عملکرد آنها جلوگیری شود. این نام گذاری باید به نحوی باشد که اگر شخص دیگری به کدها مراجعه کرد با خواندن نام توابع یا کلاس به ماهیت و عملکرد آن پی ببرد.

 

2.    استفاده درست از فایل های CSS و JavaScrip
در تمام طراحی سایت ها استفاده از فایل ها و دستورات CSS امری اجتناب ناپذیر است. نحوه ی به کار بردن آن نیز بسیار اهمیت دارد و جایگاه آن در قسمت بالای دستورات بدنه سایت است. استفاده از آنها در بخش پایینی و یا بین کدها کار اشتباهی است که نشان از غیر حرفه ای بودن است.
در رابطه با کدهای JavaScrip دقیقا برعکس CSS است و در پایین ترین نقطه کدهای دستوری قرار می گیرد.

 

3.    بهینه سازی در استفاده از کدها
در هر سایتی بهینه سازی بسیار مهم است و نباید از آن چشم پوشی کرد. بهینه سازی موجب می شود تا سرعت لود سایت بالا برود که یکی از فاکتورهای مهمی است که در هر سایتی باید وجود داشته باشد.
زندگی در عصر سرعت چندان حوصله ای برای کاربر باقی نذاشته که برای بارگذاری یک سایتی زمان صرف کند پس برای جا نمادن از قافله بهتر است این اصول را رعایت کنیم.
برای کم شدن کار و جلوگیری از اضافه کاری بهتر است در همان مراحل طراحی سایت آنها را به صورت بهینه بکار ببریم.

 

4.    ادغام برخی از فایل ها
بهتر است که برخی از فایل های کم حجم را با یکدیگر ادغام کنید تا از ازیاد فایل ها و پیچیدگی جلوگیری کنید.