نقش لوکیشن هاست در بالا بردن سرعت طراحی سایت


نقش لوکیشن هاست در بالا بردن سرعت طراحی سایت

 

هاست میزبان اطلاعات شماست و این اطلاعات در اختیار تمام مشتریان و کاربران شما قرار می گیرد. همیشه لوکیشن و مکان هاست تاثیر بالایی در طراحی سایت و همچنین سئو سایت داشته است و دارد. شما برای طراحی وب سایت ممکن است توجه ای به لوکیشن هاست نداشته باشید و هر هاستی را تهیه کنید ولی شاید بعد از خواندن این مقاله برای انتخاب هاست خود بیشتر دقت کنید و از کنار این جریان به سادگی عبور نکنید. در این مقاله سعی می شود تاثیر منطقه‌ای که هاست و سرور شما در آن قرار گرفته است را بر روی سایت بررسی کنیم.

هاست ایران :

هاست هر سایت معمولاً در کشور خود فعالیت کرده تا بتوانند هم پشتیبانی بهتری دریافت کند و هم سرعت بارگذاری بهتری را در خدمت داشته باشد. کشور ما نیز این قابلیت را دارد و طراحی سایت در ایران نیز می توانند بر روی هاست ایران انجام بگیرد که البته مورد توجه بسیاری از وبمسترها نیز هست. بسیاری از دیتاسنتر ها سرور و هاست ایران را پیشنهاد می‌کنند تا بتوانند علاوه بر پشتیبانی قوی تر کیفیت را نیز ارتقا دهند. اولین ویژگی و مزیت هاست ایران این است که باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت خواهد شد که اگر بخواهیم مکانیزم این اتفاق را بررسی کنیم می توانیم بگوییم زمان درخواست کاربر برای دریافت اطلاعات از ایران بسیار کمتر از زمان درخواست از خارج از کشور است و مدت زمانی که طول می کشد تا اطلاعات دریافت شود نیز مطمئناً برای کاربری که از ایران به اینترنت متصل است کمتر خواهد بود. وقتی کاربری وارد سایت می شود که سرور آن در خارج از کشور است باید منتظر درخواست و دریافت اطلاعات از آن کشور باشد و در نتیجه سرعت بارگذاری کمتر خواهد شد . علاوه بر این در زمان محدود شدن اینترنت دسترسی‌ها سایت هایی که بر روی هاست ایران قرار دارند از این محدودیت ها به دور هستند.

هاست خارج :
همان طور که از نام عبارت بالا مشخص است هاست خارج از کشور به سروری ها گفته می شود که مکان آن خارج از ایران باشد و از آن طریق به سایت ها سرویس دهی کنند. کشورهای متعددی میزبان سایت ها می شوند و متناسب با نیاز وبمسترها به آنها خدمات ارائه می‌کنند که در زمان طراحی سایت باید به این نکته مهم توجه کنید تا بتوانید بهترین کیفیت را دریافت کنند. اگر بیشتر کاربران شما کاربران خارج از کشور هستند و یا حتی زبان سایت شما به صورت انگلیسی است سعی کنید هاست مربوط به آن کشور و یا خارج از کشور را تهیه کنید تا سرعت بارگذاری برای کاربران شما که در خارج از ایران ساکن هستند مناسب باشد. معمولا گفته می‌شود که پهنای باند سرورهای خارج بیشتر است.

پشتیبانی :
معمولا وقتی سرور در داخل ایران وجود داشته باشد پشتیبانی بهتری را نیز دریافت خواهید کرد.