نبایدهای دنیای طراحی سایت را بشناسید


 

 

در هر کار و پروژه ای موارد ممنوعه و نبایدهایی وجود دارد که عدم توجه به آنها می تواند منجر به اتفاقات ناخوشایندی شود. این نباید ها در موضوع طراحی سایت (Web Design) نیز وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید به نتیجه دلخواه تان برسید. راه اندازی یک سایت با کیفیت عالی به عوامل و فاکتورهای زیادی بستگی دارد که رعایت همه اینها در کنار هم پروژه ای برتر را رقم می‌زند. در ادامه خط قرمزهای طراحی وب سایت را با هم مرور و بررسی می‌کنیم.

- عدم استفاده از برنامه نویسی با پردازش سنگین :
در زمان راه اندازی یک سایت از اجرا و پردازش کد های نسبتاً سنگین و یا سطح پایین خودداری کنید که این اتفاق منجر به کاهش کیفیت طراحی سایت و بالا رفتن درصد خطا در وب سایت می شود.
- عدم طولانی شدن زیاد صفحات سایت :
در صفحات سایت خود به خصوص صفحه اول، متن و تصاویر را با تعداد کاراکتر و مقدار استاندارد و مناسب قرار دهید و کاربر را مجبور به اسکرول زیاد برای پیدا کردن فیلد مورد نظر نکنید که باعث پایین آمدن سطح دسترسی و سطح رضایت آنها می شود.

- لینک ها و منوهای اصلی را مخفی نکنید !
لینک ها و منوهایی که می‌دانید کاربران به محض ورود به سایت شما دنبال آنها هستند را از دیده آنها مخفی نکنید و آنان را به گونه قرار دهید که در کمترین زمان ممکن آنها قابل مشاهده باشند. در زمان طراحی وب سایت جایگذاری فیلدها ، دسترس پذیری و کاربر پسند بودن را در اولویت قرار دهید.

- رنگ های زننده ممنوع !
انتخاب رنگ نقش مهمی در زیبایی طراحی سایت دارد و همچنین انتخاب و رعایت راه های نرمال و عمومی نقش مهمی در گرافیک وبسایت شما خواهد داشت. در تعیین رنگ ها تنها سلیقه خود را به خرج ندهید و ببینید عموم مردم به چه رنگ هایی واکنش مثبت نشان می دهند.

افراط و تفریط ممنوع !
در قرار دادن تصاویر، متن ها ، لینک ها ، اسلاید شو و سایر قسمت ها زیاده روی نکنید و همچنین از خالی بودن صفحات این موارد خودداری کنید.

فریب کاربران ممنوع !
تنها خدماتی که در سایت نمایش دهید که واقعا انجام می دهید و صرفاً برای ورود کاربران به سایت خود آنها را با کلمات جعلی فریب ندهید.

عدم استفاده از فایل های سنگین :
از قرار دادن هرگونه فایل سنگین نظیر تصاویر فیلم ها ،فایل های کد نویسی شده و موارد دیگر که باعث افزایش حجم صفحات سایت شما می شود خودداری کنید. رعایت استانداردهای طراحی وب سایت در درج فایل ها نکته مهمی است که باعث بهبود کیفیت سایت شما خواهد شد‌.

عدم بروزرسانی‌ خطرناک است!
بروزرسانی تأثیر مثبتی بر روی سئو سایت خواهد داشت و تمام سایتهایی که رتبه خوبی در گوگل دارند اقدام به روز رسانی در زمانهای خاص با محتوای مناسب می کنند. خیلی کم پیش می‌آید سایت در صفحه اول گوگل باشد و هیچگونه به‌روزرسانی در صفحات سایت خود نداشته باشد. سعی کنید تا می توانید از سایت های دیگر کپی نکنید و خود ابداع کننده باشید نه مصرف کننده !

کپی کردن مطالب دیگران یعنی خودکشی!
کپی کردن اطلاعات و متن های سایت های دیگر منجر به نابودی سئوی سایت شما در نتیجه از بین رفتن تمام زحمت های صرف شده برای طراحی سایت خواهد شد. گوگل اقدام به جریمه سایت هایی که مطالب خود را از منابع دیگر کپی می کند کرده است و این کار از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای یک سایت رخ دهد. سعی کنید تمام مطالب سایت شما مطالب داغ و تولیدی توسط خودتان باشد و به صورت متداول تولید محتوای جدید کنید. تولید محتوا قدرت و اعتبار سایت شما را نزد گوگل بالا خواهد برد.

نا امید نشوید.
موفقیت در هر کاری نیاز به صبر انگیزه و تلاش دارد و طراحی سایت موفق همه اینها را در کنار هم نیاز دارد. ناامید نباشید و به آینده سایت خود امیدوار باشد. بدون شک موفقیت و پیروزی تنها نصیب کسانی می شود که علاوه بر توانایی فنی صبر و شکیبایی بالایی داشته باشند. مثبت بیندیشید!