آموزش انتخاب کلمات کلیدی در طراحی سایت


 

نحوه انتخاب کلمات کلیدی در طراحی سایت

هر سایت متناسب با زمینه کاری خود شامل کلمات کلیدی اصلی و کلمات فرعی است که برای پیشرفت سایت در موتورهای جستجو باید این کلمات کلیدی (keywords) مشخص شوند. انتخاب کلمات کلیدی کار بسیار سختی نیست ولی اهمیت بسیار زیادی در طراحی سایت (Web Design) و سئو سایت دارد و اولین گام برای پیشرفت در گوگل محسوب می شود. شما باید کلمات اصلی سایت خود را پیدا کرده و آن ها را اولویت دهی کنید و جایگاه‌های مدنظر این کلمات را به عنوان چشم انداز سایت خود تعیین کنید.
در اینجا سعی می‌کنیم بهترین و ساده ترین راه انتخاب کلمات کلیدی در
طراحی سایت را بررسی کنیم و اولین گام برای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو را شروع کنیم.
تعریف کلمه کلیدی : منظور از کلمه کلیدی عبارتی است یک ، دو یا چند سیلابی که بیشترین چگالی
طراحی سایت شما بر اساس این کلمه قرار گرفته است. معمولاً در هر سایت یک یا چند کلمه بیشترین تکرار را دارد و مدیر سایت بر روی آن تمرکز بالاتری دارد که بر اساس این معیارها این کلمه های اصلی برای هر سایت مقرر می شود.
چگالی سایت چیست ؟
منظور از چگالی کلمه یا کلماتی که بیشترین تکرار را در صفحه اصلی و سایر صفحات دارند و تمام سایت حول این کلمات قرار گرفته اند. معمولاً در بیشتر سایت ها یک کلمه بیشترین تراکم را داراست و کلمات دیگر به عنوان کلمات جانبی و فرعی شناخته می شوند. رعایت چگالی امری ضروری است و اگر شما اهداف بلندی را برای پیشرفت در گوگل در سر می پرورانید از این قانون تبعیت کنید.
چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟
انتخاب و تعیین کلماتی کلیدی کار سختی نیست و کافی است شما به چند نکته مهم که در پایین اشاره می شود دقت کنید و آن ها را رعایت کنید.
- زمینه کاری شما چیست؟ بدون شک زمینه کاری شما یا محصولات خدماتی که ارائه می دهید بخشی از کلمات اصلی سایت شما را تشکیل می‌دهند. شما باید روی کلماتی تمرکز کنید که خدمات اصلی شما را شامل می شود و شما را با این خدمت ها جستجو می کنند.
طراحی سایت با رعایت چگالی و تعیین مناسب کلمات اصلی نتیجه بخش است و زمانی به سوددهی خواهید رسید که بدانید باید روی چه کلماتی مانور دهید. شغل خود و یا رزومه شرکت تان را در نظر بگیرید و متناسب با آن کیبورد سایت را تعیین کنید.
عنوان یا title سایت : عنوانی که برای سایت خود در نظر گرفته اید و در بالای مرورگر نمایش داده می شود را راهنمای انتخاب خود قرار دهید. چنانچه برای تعیین عنوان سایت نیاز به هرگونه اطلاعات دارید مقاله ی نحوه انتخاب عنوان سایت در طراحی سایت مشاهده کنید.
کلماتی که در اولویت های بعدی قرار دارند را نیز یادداشت کنید و برای آنها متناسب با جایگاه و میزان بازدید و جستجو محتوا و مقاله تولید و انتشار دهید.

- استفاده از ابزارهای آنلاین مانند Google Trends و پیشنهادات این موتور جستجوی محبوب :
ابزاری رایگان به نام گوگل trend که خود سایت گوگل آن را در اختیار وبمسترها قرار داده سایتی مفید برای
طراحی سایت با انتخاب کلمات کلیدی مناسب و مرتبط بر اساس تعداد جستجو و بازدید که کار را برای هر مدیر وب سایت ساده کرده است. همچنین زمانی که شما عبارت یا کلمه ای را جستجو می کنید خود گوگل کلمات متناظر و پربازدید که از نظر آن دارای ارزش بالایی هستند را نیز برای شما پیشنهاد می کند که به آن مطالب مرتبط گفته می شود. البته ابزار دیگری نیز برای معرفی کلمات کلیدی در هر حوزه وجود دارد که می‌توانید از آنها متناسب با نیاز خود و سلیقه استفاده کنید.

درک نیاز مشتری : شاید سایت شما کلمات خاصی را به عنوان عبارت های اصلی داراست ولی این کلمات فیلدهایی نیستند که توسط مردم به صورت پابلیک یا عمومی جستجو می‌شوند. منظور از این عبارت این است که چه در زمان طراحی سایت و چه در زمان انتخاب کیبوردهای اصلی ،‌شما خود را جای کاربران و مشتریان قرار دهید و ببینید اگر جای آنها بودید برای گرفتن یک خدمت چه عبارتی را جستجو می کردید تا خیلی ساده بتوانید خدمت مورد نظر خود را جستجو و دریافت کنید.