رازهای محبوبیت یک طراحی سایت


 

رازهای محبوبیت یک طراحی سایت

عوامل و علل مختلفی برای محبوبیت یک سایت در نظر کاربران وجود دارد که باعث می شود سایت شما در ذهن کاربر برای همیشه ماندگار شود و به صورت متداول به سایت شما باز گردد. محبوب شدن طراحی سایت کار ساده ای نیست و چندین اتفاق و عامل باید همزمان رخ دهد تا یک سایت از دید کاربران واجد شرایط باشد که شخص خود را قانع کند که مجدد به سایت شما مراجعه کند. سعی داریم چند نکته مهم در این راستا را بیان و بررسی کنیم.

ظاهر و گرافیک عالی : شاید اولین عاملی که باعث می شود سایت شما در دید کاربران عالی به نظر برسد و نظر آنها را جلب کند ظاهر یا همان دیزاین وب سایت است. تاثیر گذاری در همان لحظه ورود کاربران به سایت شما مهمترین رمز موفقیت در  طراحی سایت است.
سرعت بارگذاری بالا : مطمئنا هیچ ویزیتوری علاقه ندارد تا زمان نسبتاً زیادی را صرف کند تا سایت شما به طور کامل بارگذاری شود. حتی ممکن است ویزیتور کم طاقت باشد و قبل از لود کامل سایت شما آن را ببندد که این شخص مطمئناً دیگر سخت به سایت شما مراجعه خواهد کرد.
بروزرسانی منظم و با متحوای مناسب : شما باید افراد را متقاعد کنید که سایتتان هر روز مطالب داغ و خاص تولید می کند و آنها را ترغیب کنید که روزانه به سایت شما مراجعه کنند. اگر به روز رسانی سایت شما منظم نباشد بازگشت افراد به سایت نیز به صورت منظم و همیشگی نخواهد بود.
- خدمتی ارائه دهید که جای دیگر نظیرش نباشد.
مطمئنا وب سایت های زیادی وجود دارند که خدماتی نظیر هم انجام می دهند ولی اینکه کاربران شما را به عنوان سایت منتخب خود انتخاب کنند نکته مهمی است. شما باید خدمتی را ارائه دهید که شما را از ما بقیه سایت ها مجزا کند که این خدمت هم از نظره تولید محتوا ، نوع محصولات و یا حتی هزینه ها باشد.
پشتیبانی و پیگیری : اگر طراحی سایت شما در زمینه خدماتی است باید دغدغه اول هر مشتری را از بین ببرید و آن دغدغه پشتیبانی همیشگی شماست شما باید خیال کاربران را از خدمات پس از فروش و در حین پروژه راحت کنید.

دسترسی عالی : شاید مهم ترین دلیل برای کارا و محبوب بودن یک سایت دسترس پذیری منو ها ، فیلد ها و امکانات است. این به این معنی است که کاربران با کمترین کلیک بتوانند به راحتی امکانی را که خواستار دریافت آن هستند مشاهده کنند و کارشان پیچیده نباشد. بعضی از وب سایت ها تنها به فکر گرافیک هستند و دسترس پذیری را فراموش می‌کنند.
طراحی سایتی عالی محسوب می شود که همه این موارد را باهم رعایت کند.