راه های افزایش سرعت سایت در زمان طراحی سایت


راه های افزایش سرعت سایت در زمان طراحی سایت

در طراحی سایت یکی از عوامل مهمی که هم از نظر گوگل و هم از نظر مخاطبان مورد توجه است سرعت لود وب سایت می باشد. در واقع سرعت لود به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در وب سایت ها به شمار  می رود.
همه روزه افراد مختلفی از جاهای مختلف به صفحات وب مراجعه می کنند و از وب سایت ها بازدید می کنند. زندگی اینترنتی مجال صبر و تحمل را نمی دهد و زمان گذاشتن برای لود یک وب سایت را نمی پذیرند و کاملا هم حق با آنهاست. زندگی پر سرعت امروزه دیگر وقتی برای سپری کردن لود شدن یک وب سایت کند نمی گذارد.
بهترین توصیه برای  سرعت لود سایت در زمان طراحی سایت می باشد. اگر همزمان در هنگام طراحی اقدام به بهینه سازی سرعت لود کنید بهتر نتیجه خواهید گرفت.
تصور کنید وب سایت شما 10 ثانیه زمان صرف لود شدن کند. این تایم فاجعه است و طبیعی است که کاربر این مدت را در وب سایت نمی ماند و سایت را ترک کرده و سراغ سایت رقیب می رود. در نتیجه شما مشتریان بالقوه خود را از دست می دهید.

در این پست قصد داریم تا چند فاکتوری که منجر به بهتر شدن سرعت لود سایت می شود را بررسی کنیم.

تکنیک هایی جهت بالا رفتن سرعت لود
1.    قوانین استفاده از تصاویر:
کم بودن حجم تصاویر یکی از بزرگ ترین کمک هایی است به باعث بهبود لود می شود.
هر چه میزان حجم تصاویر مورد استفاده کم باشد برای سایت بهتر است. اما کم حجم شدن تصاویر نباید منجر به بی کیفیتی یا کم کیفیتی تصاویر شود. بد بودن کیفیت تصاویری که در سایت استفاده شده است باعث نارضایتی کاربر می شود.
همچنین سایز عکس نیز بسیار مهم است. بهتر است اندازه عکس را به دقت انتخاب کنید و ابعاد را از قبل مشخص کنید. در تگ  مختص قرار گیری تصاویر خاصیت های width و height به شما در این امر کمک می کنند.

2.    نحوه استفاده از CSS در طراحی سایت :
بهترین توصیه برای استفاده از css در طراحی استفاده آنها به صورت خارجی است. بهتر است از css های داخلی برای وب سایت خود استفاده نکنید.
نحوه قرار گیری این فایل ها در بخش تگ  نیز بسیار مهم است. دقت کنید تا باعث رندر کردن تکراری و تصاعدی نشود که در غیر این صورت تاثیر مستقیم بر روی سرعت لود دارد.

3.    دستورات کوتاه:
استفاده از کدهای دستوری طولانی باعث می شود تا مرورگرهای زمان بیشتری را جهت بارگذاری آنها طلب کنند. هرچه استفاده از دستورات کوتاه و کاربردی بیشتر باشد برای سرعت لود مناسب تر است. استاندارد بودن و حداکثر کوتاهی دستورات ایده آل است.

4.    استفاده از تکنیک GZIP:
  GZIP Compression تکنیکی است که منجر به فشرده سازی کد های مورد استفاده در طراحی سایت می شود. در این روش با از بین بردن فضاهای خالی و همچنین فشرده کردن کد ها باعث می شود و حجم کدها کم شود. اگر شما با این تکنیک آشنایی دارید توصیه می کنیم تا حتما از آن بهره بگیرید.

5.    استفاده از CDN:
در رابطه با طرز کار cdn  و آشنایی بیشتر با آن در مقالات آینده به طور مفصل به بررسی این مبحث می پردازیم و تنها خلاصه می گوییم که با استفاده از این متد سیستم سرعت ارسال اطلاعات به مخاطبان بیشتر می شود که سرعت بارگذاری صفحات را تا حد زیادی کاهش می دهد.

6.    تست سرعت به وسیله گوگل:
برای اینکه بتوانید به صورت کاملا دقیق میزان سرعت لود سایت خود را مورد سنجش و بررسی قرار دهید گوگل ابزارهایی را در اختیار شما قرار داده است. با استفاده از این ابزارها می توانید به طور دقیق سرعت لود را اندازه گرفته و در صورت نیاز مشکلات را برطرف نمایید.
طراحی سایت رایان توصیه می کند تا حتما از ابزارها و پیشنهادات گوگل استفاده کنید تا بهترین بازدهی و کیفیت را داشته باشید.